مقدمه
مفهوم شکلددادن و ترکیب در مقیاس اتمی و مولکولی ، فناوری نانو نامیده شد. فناوری نانو شامل علوم پایه ، پزشکی ، مهندسی ، محاسبات و رباتیک در بازکردن 1 تا 100 نانومتر است. فناوری نانو امکان ایجاد انواع پیشرفته و سریع رایانه های شخصی ، منابع انرژی کارآمد و درمان دارویی و پزشکی را تأمین می کند. از طرف معایب احتمالی این فناوری شامل مشکلات اقتصادی و تهدیدهای احتمالی برای امنیت ، بهداشت و محیط زیست است.عکس محصولات نانوسان
 
 
مزایای فناوری نانو
مزایای فناوری نانو در زمینه تولید
فناوری نانو در حال حاضر مواد مورد استفاده را در اختیار ما قرار داده است که به شدت از زمینه های تولید شده تولید شده است. به عنوان مثال ، نانولوله ها و نانو ذرات ، که لوله ها و ذراتی هستند که فقط از چند مرحله ساخته شده اند و آئروژل های محصول ، از مواد بسیار سبک و محکم با خواص عایق بندی چشم چشمگیر تولید شده اند ، می توان راه را برای تکنیک های جدید و محصولات تولید کرد. برتر هموار کنند. افزون براین ، رباتهایی که فقط چند نانومتر طول دارند ، نانوبات نامیده می شوند و نانو کارخانه های مورد نیاز به ساخت مواد و اشیا جدید نیز کمک می کنند.
 
مزایای فناوری نانو در زمینه انرژي
فناوری نانو ممکن است روش های بازیابی و استفاده از انرژی را درگرگون کند. به طور خاص ، این احتمال وجود دارد که فناوری نانو با کاهش قیمت ساخت صفحات خورشیدی و تجهیزات مرتبط ، استفاده از انرژی خورشیدی را اقتصادی می کند. در نتیجه دستگاههای ذخیره انرژی کارآمدتر مورد توجه. فناوری نانو همچنین روش های جدید تولید و ذخیره انرژی را ایجاد کرده است.
 
مزایای استفاده در الکترونیک و محاسبات
رشته الکترونیک قرار است با فناوری نانو متحد شود. به عنوان مثال تعداد کوانتومی درواقع الگوهای ریز تولیدکننده نور هستند که برای روشنایی یا هدفی مانند صفحه نمایش گوشی موبایل ، تلویزیون و… مورد استفاده قرار می گیرند.
 
تراشه های سیلیکون نیز مورد نیاز میلیون ها نفر جزء هستند ، اما این فناوری در جستجوی بیشتر به حداقل مقدار ممکن از اجزاء است. با استفاده از فناوری نانو در یک منطقه خاص ، مدارس خریدقدری کوچک می بینند که اگر یک مولکول از جای خود خارج از مدارس قرار گرفته است ، باید در کارخانه مورد توجه قرار گیرد. درواقع فناوری نانو اجازه دهید تا مدارس با دقت بسیار بالایی در سطح اتمی ساخته شوند.
 
مزایای پزشکی
مزایای فناوری نانو در زمینه پزشکی - سایت آی تک کالا
مزایای فناوری نانو در زمینه پزشکی - سایت آی تک کالا
 
فناوری نانو این پتانسیل را دارد که پیشرفت های بیشتری در زمینه پزشکی داشته باشد. در حال استفاده از فناوری نانو نانو رباتهای را می توان داخل رگهای بیمار فرستاد تا انسداد رگهای راس بین بین برد. از طرف عمل جراحی می توان بسیار سریعتر و دقیقتر آسیب دید ، سلولهای بدن به سلولهای دیگر تبدیل شدند و حتی ممکن است با بردن ژنهای آسیب دیده ، شرایط ژنتیکی را بهبود بخشید. همچنین از فناوری نانو برای تولید دارو و کاهش عوارض جانبی نیاز به استفاده از کرد.
 
معایب فناوری نانو
تأثیرات محیطی
نانو رباتهای - سایت آی تک کالا
نانو رباتهای - سایت آی تک کالا
 
سناریوهای منفی و عجیب و غریبی درمورد نگرانی های آینده توسط متخصصان فناوری نانو بیان شده است. به عنوان مثال: سناریوی ترسناکی با اصطلاح "Gray goo" وجود دارد که طبق این گفته است ، در آینده نانو رباتهای با تکثیر خود همه چیز را در اطرافشان مصرف کرده تا کپی مواردی از خود تهیه کنند! این اصطلاح اولین بار توسط یک مهندس آمریکایی به نام "اریک درکسلر" در کتابش با عنوان Engines of Creation (1986) ابداع شد.
 
زمانی درباره این تئوری که با عنوان “کابوس فناوری نانو” نیز از آن یادگیری کرده اید ، به نظر می رسد که بودجه شده باشد اما دیگر تهدیدی معتبر تلقی شده است. با این حال ، هنوز هم ممکن است تأثیر بگذارد روی محیط زیست وجود داشته باشد زیرا سموم و آلاینده های احتمالی توسط فناوری نانو ایجاد خواهند شد.
 
تحولات اقتصادی
این احتمال وجود دارد که فناوری نانو ، مانند سایر فناوری های قبلی از خود ، تغییر عمده ای را در زمینه های مالی و اقتصادی ایجاد کرده است. اگر محصولات ساخته شده توسط فناوری نانو در ابتدا اقلام کمی ، لوکس یا تخصصی گران قیمت بوده اند ، اما با افزایش در حضور بوده اند ، بازارهای بیشتر فعالات اقتصادی را احساس کرده اند. از طرف برخی از فن آوری های فناوری و مواد ممکن است از رده خارج شوند و این موضوع باعث شده است که متخصصان متخصص در این زمینه از فعالیت دست بکشند. بنابراین تغییر در توسعه دهنده تولید که توسط فناوری نانو ایجاد شده است امکان دارد از دست شما مشاغل شود.
 
حریم خصوصی و امنیت
فناوری نانو امکان دستگاههای ضعیف میکروسکوپی را افزایش داد ، که به طور کامل قابل تشخیص نیست. به طور جدی ، این امکان وجود دارد که فناوری نانو قابل سلاح سازی باشد. سلاح های اتمی در طراحتی ساخته شده است که پیچیده شده و مشکلات بیشتری نیز ایجاد شده است. ممکن است ، اصطلاح “گلوله هوشمند” را شنیده باشید ، یک گلوله رایانه داشته باشید که می توانم بسیار دقیق کنترل کنم و هدف را ببندم. این تحولات ممکن است یک مزیت برای ارتش تبدیل شود. اما اگر این فناوری به دستان فرد نمونهاهی بیفتد ، عواقب آن وحشتناک خواهد بود.نانوسان
 
قیمت محصولات نانوسان آلمان
 
محصولات نانوسان
 
لیست قیمت محصولات نانوسان آلمان
 
محصولات نانو سان
 
خرید محصولات نانوسان
 
نانوسان محصولات
 
محصولات نانو سان خودرو
 
اسپری نانو سان
 
قیمت نانوسان
 
نانو سان
 
لیست قیمت محصولات نانو
 
محصولات نانوسان دیجی کالا
 
قیمت محصولات نانوسان
 
خرید محصولات نانو سان
 
اپلیکیشن نانوسان
 
محصولات نانو
 
فروش محصولات نانوسان
 
فروشگاه محصولات نانو سان
 
لیست محصولات نانو
 
قیمت محصولات نانو سان
 
فروشگاه محصولات نانو
 
فروشگاه محصولات نانو در تهران
 
خرید محصولات نانو
 
محصولات نانوسان بیز
 
لوگو نانوسان
 
نانوسان چیست
 
قیمت محصولات نانو
 
محصولات نانو سان آلمان
 
قیمت نانو سان
 
فروش محصولات نانو
 
خرید اسپری نانو سان
 
فروشگاه محصولات نانوسان
 
محلول نانو سان
 
نانوسان دیجی کالا
 
فروش محصولات نانوسان در تهران
 
فروش محصولات نانو سان
 
خرید نانو سان
 
خرید نانوسان
 
سایت محصولات نانوسان
 
نانو سان محصولات
 
محصولات نانو خودرو
 
نانو بدنه خودرو نانوسان
 
قیمت محصولات نانو خودرو
 
قیمت چربی زدا نانوسان دیجی کالا
 
اسپری نانوسان
 
محصولات نانوسان آلمان
 
نانوسان آلمان
 
لوگوی نانوسان
 
فروشگاه نانوسان
 
واکس لاستیک نانوسان دیجی کالا
 
اسپری نانو سان آلمان
 
نانو سان آلمان
 
عکس محصولات نانوسان
 
فروش محصولات نانو در تهران
 
محصول نانو سان
 
شوینده نانو سان
 
محصولات نانوسان المان
 
قیمت محصولات نانو بیز
 
محصولات nanosun
 
قیمت اسپری نانو سان
 
قیمت نانو بدنه خودرو نانوسان
 
دیجی کالا نانوسان
 
محصولات شوینده نانوسان
 
محصولات نانو آلمان
 
اسپری nanosun
 
nanosun محصولات
 
nanosun logo
 
نانو‌سان
 
محصولات نانوسان دکتر بیز
 
قیمت نانو سان آلمان
 
اسپري نانو سان
 
نانو سان بیز
 
خرید اسپری نانوسان
 
لوگو نانو سان
 
قیمت اسپری چربی زدا نانوسان دیجی کالا
 
سانی کالا
 
کاتالوگ محصولات نانوسان
 
اسپری دوراکلین نانوسان دیجی کالا
 
اسپري نانوسان
 
لوگوی نانو سان
 
معرفی محصولات نانوسان
 
قیمت چربی زدا نانوسان
 
نانوسان خودرو
 
نانو سون
 
قیمت نانوسان در دیجی کالا
 
موتور شوی نانوسان دیجی کالا
 
شیشه شوی نانوسان بیز
 
چربی زدا نانوسان
 
لیست محصولات نانوسان
 
قیمت نانو بدنه خودرو بیز
 
محصولات نانوسان در دیجی کالا
 
nanosun دیجی کالا
 
قیمت اسپری nanosun
 
لوگو نانوسان با کیفیت
 
نانوسان المان
 
اسپری نانوسان دیجی کالا
 
شامپو واترلس دیجی کالا
 
واکس همه کاره نانو سان