مزایای کاپ قاعدگی چیست؟
دوستدار محیط زیست و مقرون بهبه صرفه است
کاپ قاعدگیِ چندبارآمصرف را تا 10 سال استفاده کنید. این یعنی تولید زباله و هزینۀ کم. البته این درمورد کاپیسی قاعدگی یکبارمصرف صدق نمی تواند کند.
 
اگر آن را تا ۱۲ ساعت نگه دارید
تامپون باید پس از ۴ تا ۸ ساعت تعویض کنید ، اما کپی کنید اگر شما در بدن خود بمانید همچنان ادامه دارد. به همین دلیل ، برای استفاده در طول شب مناسب. وقتی آن را به بهرستی در واژن جاذبه کردید ، دیگر از نوار بهداشتی یا پد روزانه نیازی ندارید.طرز استفاده کاپ قاعدگی
 
 
گنجایش دارد
هر کاپ قاعدگی خواست حدود ۳۰ میلی لیتر میانه رو در خود نگه دارد که اگر دو برابر مقدماتی باشد که تامپون یا نوار بهداشتی فوق العاده جذاب می تواند جذب کند. این برای روزهایی که خونریزی شدید شما را مطمئن می کند فراموش نکنید.
 
بو را حداقل استفاده
خون قاعدگی وقتی در معرض هوا قرار می گیرد بوی بد تولید شود ؛ اما این کاپیون ها در مقابل هوا نفوذناپذیرند و در نتیجه بوی بد تولید نمی شود.
 
ایمن‌تر است
استفاده از تامپون ممکن است باعث نوعی عفونت بهنام سندروم شوک سمی بشود ؛ اما چون کاپ قاعدگی خون را جمع می کند و آن را جذب نمی کند ، ممکن است این نوع عفونت وجود نداشته باشد.
 
سالم‌تر است
در کپیه قاعدگی از مواد شیمیایی که در تامپون و نوار بهداشتی استفاده کنید (مانند سفیدکننده و دیوکسین) استفاده نمی شود. طبق نظر سازمان جهانی بهداشت ، اگر از دیوکسین استفاده کنید ممکن است سلطان باشد ؛ پس استفاده از فنجان قاعدگی سالم از ترامپون و نوار بهداشتی است. همچنین چون کاپ قاعدگی واژن را خشک نمی کند ، از شدت عفونت ها نیز لازم است.
 
حتما بخوانید: درد قاعدگی ، دلایل ایجاد ، درمان طبیعی و پزشکی آن
 
معایب کاپ قاعدگی چیست؟
معایب کاپ قاعدگی چیست؟
گاه یافت می شود اندازه مناسب سخت است
اندازه گیری های مختلف کاپی اندازه گیری شده است. یافتن اندازه مناسب به طور معمول چالش‌برانگیز است ؛ به خصوص اگر خمیدگی رحم داشته باشید یا دهانه رحمتان پایین باشد. ممکن است لازم باشد چند اندازه مختلف را امتحان کنید و همینطور ممکن است خونریزی شود گاهی اوقات خارج از کند.
 
خرید کاپ قاعدگی و همه نکاتی که باید بدانید
 
ممکن است خارج از آوردن آن سخت باشد
حتی اگر وارد کردن کاپ به داخل واژن برایتان آسان باشد ، بیرون آن را کمی سخت است. باید در حالت نشسته قرار گیرد و برای خارج از آن باید با استفاده از ماهیچه های دیافراگم لگنتان کاپ را به پایین فشار آورد تا دستتان را به دنبال آن برسید. اگر این کار را در مکانیک عمومی انجام دهید ، باید کاپ را در دستشویی عمومی بشویید که ممکن است خیلی تمیز باشد. در چنین مواقعی شما را باطری آبی از خانه با خود ببرید و آن را روی کاپ بریزید و بعد با دستمالاتو خشک کنید.
 
ممکن است با آی. یو دی تداخل پیدا کند
بعضي از توليدكنندگان كاپي قاضي توصيه مي كنند كه در صورت داشتن آي. یو دی از کاپ قاعدگی استفاده نکنید ، زیرا این احتمال وجود دارد که نخله آن را بکشد یا آن را جابجا کند. البته تحقیقاتی که در سال 2012 انجام شد ، این موضوع را تأیید نکرد. با این حال ، بهتر است شما احتیاط کنید و از کاپ قاعدگی به بههمراه آی. یو استفاده نکنید یا حتماً در این مورد با پزشکان مشورت کنید.
 
قبل از خرید نوار بهداشتی حتما این نکات را می دانید
 
ممکن است به مواد آن حساسیت داشته باشید
بیشتر کاپید قاعدگی از مواد بدون لاتکس ساخته شده است و این یعنی خیلی از افرادی که به لاتکس حساسیت می دهند با خیال راحت از آن استفاده می کنند. اما ممکن است برخی دیگر از افراد به لاستیک یا سیلیکون که تولیدات آنها باعث شده حساسیت داشته باشند وجود داشته باشد.
 
ممکن است باعث خارش واژن شود
کاپ قاعدگی ممکن است واژن شما را تحریک کند و باعث خارش واژن شود ، به ویژه اگر خوب آن را تمیز نکنید. در همان زمان ، اگر آن را بهدرستی جا نیندازید ، ممکن است باعث ایجاد ناراحتی و درد شود.
 
ممکن است باعث عفونت شود
با اینکه در قسمت مزایا به این نکته اشاره کنید که کاپ قاضیگی در مقایسه با تامپون احتمال دارد که عفونت واژن را کاهش دهد ، ولی اگر خوب باشد و تمیز شود ، ممکن است باعث آلودگی و عفونت شود.
کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی چیست
 
فنجان قاعدگی
 
قیمت کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي
 
کاپ قاعدگی برای دوشیزگان
 
نحوه استفاده از کاپ قاعدگی
 
خرید کاپ قاعدگی 
 
قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها
 
طرز استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ پریودی
 
فنجان قاعدگی چیست
 
کاپ پریودی چیست
 
کاپ قاعدگی چیه
 
بهترین مارک کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده کاپ قاعدگی
 
روش استفاده از کاپ قاعدگی
 
لونت کاپ چیست
 
طریقه استفاده از کاپ قاعدگی
 
استفاده از کاپ قاعدگی
 
قیمت فنجان قاعدگی
 
نحوه استفاده کاپ قاعدگی
 
سایز کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي چيست
 
عوارض کاپ قاعدگی
 
کاپ بهداشتی
 
کاپ پریود
 
طریقه استفاده کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی نحوه استفاده
 
کاپ قاعدگی را از کجا بخریم
 
کاپ های قاعدگی
 
کاپهای قاعدگی
 
روش استفاده کاپ قاعدگی
 
معایب کاپ قاعدگی
 
آموزش استفاده از کاپ قاعدگی
 
مراکز فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی خرید
 
فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم
 
کاپ قاعده گی
 
طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی
 
انتخاب سایز کاپ قاعدگی
 
چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی
 
انواع کاپ قاعدگی
 
فنجان پریود
 
خريد كاپ قاعدگي
 
طرز استفاده از فنجان قاعدگی
 
كاپ قاعدگي خريد
 
کاپ قاعدگی یا تامپون
 
قيمت كاپ قاعدگي
 
خرید فنجان قاعدگی
 
مضرات استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی برای دختران
 
معایب استفاده از کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده از كاپ قاعدگي
 
خرید اینترنتی فنجان قاعدگی
 
فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی